Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

Папа: Бог євангелізацію почав малою групою учнів, і це не перестає дивувати

Подвійне зчудування, про яке розповідають читання, призначені на Святу Месу в намірі Церкви, були в центрі уваги проповіді Папи Франциска, в якій він побажав кардиналам бути служителями, які вміють чудуватися Божим задумом, й завдяки цьому палко любити Церкву, бувши готовими служити так, як цього вимагає Святий Дух.

Про це пише Vatican News.

Насиченим періодом переживання церковної спільності та вселенськості стали останні дні серпня у Ватикані, куди з’їхалися кардинали з усього світу, щоби взяти участь у консисторії з нагоди приєднання до свого грона двадцятьох служителів Церкви, а опісля разом з патріархами Східних Католицьких Церков і керівництвом Державного Секретаріату обговорити реформу Римської Курії та місію Церкви в сучасному світі. У вівторок, 30 серпня 2022 р., Святою Месою «в намірі Церкви», відслуженою в базиліці Святого Петра разом з кардиналами, Папа Франциск завершив ці дні зіставлення та взаємообміну.

Проповідуючи під час Євхаристійного богослужіння, Святіший Отець зупинився на «подвійному зчудуванні», яке зустрічаємо у біблійних читаннях, призначених саме на цю Святу Месу: захопленні святого Павла перед обличчям Божого задуму спасіння, яке зустрічаємо на початку Послання до Ефесян, та зчудуванні учнів під час зустрічі з воскреслим Ісусом, Який посилає їх на місію.

Захоплення Божим задумом

Зупинившись на пісні прослави, якою Апостол народів розпочинає свій лист до християн Ефеса, Папа зауважив, що подібно до того, як ми відчуваємо захоплення, споглядаючи всесвіт, який нас оточує, то так само пронизуємося зчудуванням, коли приглянемося до задуму спасіння. «І якщо у всесвіті кожна річ рухається або стоїть на місця згідно з невідчутною силою гравітації, в Божому задумі крізь віки все знаходить початок, існування, призначення та кінець у Христі», – сказав проповідник, вказуючи на те, що Павло оспівує, як у Христі ми були благословенні ще перед створенням, у Ньому ми покликані та відкуплені, в Ньому кожне створіння повертається до єдності. І перед обличчям цього задуму личить прослава, «що живе зчудуванням».

Бог залучає нас у Свій задум

А переходячи до євангельської розповіді, Папа зауважив, що нове зчудування у нас викликає не сам у собі Божий задум спасіння, але той факт, що «Бог залучає нас у цей Свій задум». Можемо собі уявити, що відчували одинадцятеро, коли чули: «Ідіть, зробіть учнями всі народи, хрестячи їх в ім’я Отця і Сина і Святого Духа, навчаючи їх все, що я вам заповідав. Я з вами по всі дні аж до кінця світу». «Нас не перестає дивувати незбагненне Боже рішення євангелізувати світ, розпочавши від цієї нещасної групки учнів, які – на що звертає увагу євангеліст – ще сумнівалися», – сказав Святіший Отець, додаючи, що не є дуже інакшим подив, «який виникає, якщо подивимося на себе, зібраних тут, яким Господь повторив ті самі слова, таке саме доручення».

Зчудування перебуванням у Церкві і буттям Церквою

За словами Папи, це зчудування є «дорогою спасіння». Ми повинні звільнятися від спокуси вважати себе «на рівні», вважати, що сьогодні Церква є іншою, ніж тоді, на початках, бо є великою і міцною… «У дійсності, Боже слово пробуджує в нас сьогодні зчудування перебуванням у Церкві, зчудування буттям Церквою! Повертаймося до цього початкового, хрещального зчудування. І саме це вчиняє привабливою спільноту віруючих, спочатку для них самих, а далі – для всіх: подвійне таїнство бути благословенними у Христі та з Христом прямувати в світ», – сказав Наступник святого Петра, та звертаючись до кардиналів, зокрема, до нових, підкреслив, що служитель Церкви «вміє чудуватися перед обличчям Божого задуму, й з цим духом палко любить Церкву, готовий служити її місії там, де цього хоче, і так, як цього хоче Святий Дух».

Поширити новину: