Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

Кардинал Долан: вчитися від кардиналів, які на передовій солідарності

Архієпископ Нью-Йоркський розповів, що під час наради кардиналів у Ватикані також торкалися питань, пов’язаних із викликами війни в Україні.

Про це пише Vatican News.

«Ми спілкуємося як друзі, як брати, з великим милосердям і глибокою любов’ю до Церкви говоримо про дуже практичні речі», – так кардинал Тімоті Долан, архієпископ Нью-Йорка, підбив підсумки першого дня наради кардиналів, яка 29 та 30 серпня 2022 р. відбувалася у Ватикані. В інтерв’ю для англійської редакції Vatican News він також підкреслив, наскільки важливим для нього був обмін думками із кардиналами з центральної та східної Європи.

Кардинал Долан очолює «Католицьку Асоціацію для надання допомоги Близькому Сходові» (CNEWA) і в травні відвідував Україну та сусідні країни, зустрічаючись з ієрархами, що приймають біженців. «Схожі розмови відновилися під час цього зібрання кардиналів, – розповів він. – Бути з ними, спілкуватися з кардиналом Петером Ердьо з Будапешта, який виявив неймовірну щедрість і гостинність, з кардиналом Станіславом Дзівішем з Кракова, з Польщі, яка прийняла майже чотири мільйони біженців, перебувати з цими кардиналами, які на передовій, чути від них про виклики, але також побачити, наскільки підбадьорливим є служіння, чути від них вдячність за близькість світу – це дуже корисно».

Війна в Україні змусила кільканадцять мільйонів людей залишити свої домівки, значна частина з яких виїхала за кордон. Коло двох мільйонів знайшли притулок у Польщі, а також велика кількість біженців у Словаччині, Угорщині, Румунії та інших сусідніх країнах. «Ми дуже активні та присутні в цих країнах. На допомогу цим людям ми передаємо пожертви, отримані від наших католицьких благодійників. Ми хочемо їх просто обійняти і сказати: “Ми любимо вас, ми не забули про вас. Ми хочемо з вами молитися, підтримувати вас і допомагати», – наголосив кардинал Тімоті Долан, архієпископ Нью-Йорка та очільник фундації CNEWA, що була створена в часах Папи Пія ХІ, щоб допомагати католикам східного обряду на Близькому Сході, але згодом поширила діяльність на інші терени.

Поширити новину: