Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

Умань: давати людям відчуття дому

«Я мріяла, щоб Карітас-Спес був в Умані, – поділилася Анастасія Богуш, координаторка місцевої команди «Карітас-Спес». – До нас приїздили представники Національного офісу та CRS, які підтримували нас з самого початку повномасштабного вторгнення. Зараз ми плануємо стати повноцінним осередком Карітасу в Умані й працювати через парафію. Наші гості були приємно здивовані, коли побачили наш склад, відвідали гуртожиток при університеті, який ми підтримуємо гуманітарною допомогою. Такий візит наша команда сприйняла як підтримку національної команди і партнерів».

Про це пише Карітас-Спес.

Анастасія свідчить, що волонтерство – це Місія її та команди з 30 осіб, які об’єдналися заради служіння потребуючим в Умані. Для неї дуже важливо не втратити це призначення допомагати людям, а під час війни – давати людям відчуття дому. Уманська команда надалі допомагає з продуктами та засобами гігієни педагогічному університету, у гуртожитку якого постійно проживають і отримують обіди вимушені переселенці.

Команда «Карітас-Спес» в Умані минулого місяця прийняли вантажівку з гуманітарною допомогою і видали 922 продуктових наборів для 2 368 осіб в рамках проєкту «Реагування на надзвичайні ситуації та наслідки бойових дій в Україні». 1 177 осіб отримали засоби особистої гігієни, 117 з яких – немовлята до 2-х років.

Близько 100 осіб отримали продукти розсипом у Краматорську, у напрямку якого їхали волонтери, яким команда довіряє. Для команди важливо передавати допомогу для людей саме в такі точки, які найбільше потерпають від війни. Також завдяки знайомому священнику допомога була передана у віддалені села Кіровоградської області. У вересні команда планує відновити виїзди по селах Уманського району.

Завдяки відмінній репутації місцева команда «Карітас-Спес» в Умані співпрацює з міжнародними організаціями. Через осередок організація Team4Ukraine передала одяг та спеціальне взуття для ГО «Об’єднання добровольців “БО МОЖЕМО!”», які у Чернігові займаються розбором і відновленням зруйнованих будинків.

«Ми не захищаємо Україну на нульовому кілометрі, але ми не можемо бути непричетними. Колись, коли я дякувала їм за черговий день видачі, почула у відповідь: “І тобі дякую, що даєш змогу бути корисним”. Для наших волонтерів цінно допомагати через служіння», – додала Анастасія.

Поширити новину: