Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

У Мукачівській дієцезії призначено Генерального вікарія

Мукачівська дієцезія знову має генерального вікарія. Ним став о. Петро Жарковський, який одночасно продовжує своє служіння у Карітас-Спес Україна як Президент.

Про це повідомляє Мукачівська дієцезія.

У неділю 21 серпня 2022 року отець Петро Жарковський, призначений від 15 серпня 2022 року Генеральним вікарієм Мукачівської дієцезії, здійснив передбачені канонічним правом, визнання віри та присягу вірності і виконав обіцянку праведного виконання посади. Ці канонічні процедури дають початок діяльності Генерального вікарія.

Біографічна довідка

2 грудня 1958 р. у сім’ї Жарковських Івана та Валентини народився Петро Жарковський у с. Березівка на Вінничині. Там закінчив середню школу.

1981 року розпочав навчання у Вищій духовній семінарії у Ризі.

1 червня 1986 р. з рук кардинала Юліана Вайводса отримав пресвітерські свячення. Впродовж року після свячень служив вікарієм в Ілукшті, Латвія.

1987 року був скерований на Закарпаття. Тут був призначений парохом у парафії св. Луки у смт. Середнє та адміністратором у всіх словацьмовних парафіях (смт. Великий Березний, м. Перечин, с. Оноківці, с. Кольчино, смт. Довге). Тоді ж був призначений канцлером вікаріату у Мукачеві.

Від початку служіння у Мукачівській дієцезії займався відбудовою храмів, шукав священників, які могли би служити словацьким та угорським парафіям, сестер для катехизації, відроджував церковні структури та налагоджував відносини з греко-католиками.

У 1996 р. єпископом Анталом Майнеком о. Петро був призначений Генеральним вікарієм.
1997 – 2009 рр. – Генеральний вікарій Римсько-католицької Апостольської Адміністрації, а пізніше Мукачівської Дієцезії; Голова правління Карітасу; економ дієцезії; директор катехитичних курсів.

2010 року Провінціал Ордену Братів Менших переніс о. Жарковського до Шепетівки, де він служив три роки як настоятель та декан.

2013 року повернувся для служіння у Мукачеві на Закарпатті.  

У листопаді 2015 року Конференція єпископату України обрала о. Петра Жарковського новим очільником релігійної благодійної місії «Карітас-Спес Україна». Декрет про призначення було оголошено Архиєпископом Мечиславом Мокшицьким 27.05.2016 р. у Яблуниці під час святкування 20-ї річниці Карітас-Спес Україна на урочистій Месі.

Від 15 серпня 2022 р. єпископом Миколою Лучком призначений Генеральним вікарієм Мукачівської дієцезії.

Поширити новину: