Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

У Хмельницькому єзуїти організовують допомогу для біженців

Єзуїтський реколекційний дім бл. Йоана Бейзима у Хмельницькому став т. зв. транзитним пунктом. Тож зараз він приймає біженців, які прямують далі на захід.

Оскільки місто розташоване у відносно безпечному регіоні, близько міжнародної траси, — люди, що їдуть у західному напрямку, рятуючись від наслідків активних воєнних дій, можуть знайти тут місце перепочинку і відновитися: пообідати, прийняти душ, переночувати. Або просто зробити зупинку, коли починається комендантська година. В домі може перебувати  до 70 осіб.

Отець Бартломей Пшепелюк SJ, який відповідає за реколекційний дім, — поляк, але залишився в Україні, щоби своїм служінням солідаризуватися з українцями перед лицем війни.

Він координує діяльність із військовим капеланом та сестрами-монахинями. Ця ініціатива діє завдяки фінансовій допомозі парафіян і парафіяльному душпастирству молоді. Молоді волонтери 24/7 присутні в домі, прибирають, готують, перуть, відповідають на дзвінки тощо.

«В неділю 27 лютого, наприклад,  ми відправили далі в дорогу дві родини і сестер-монахинь. Вони перепочили, всі задоволені, що нарешті їм вдалося спокійно поспати вночі, нормально поїсти, відпочити, зрештою, порозмовляти. Вони зустрілися тут із привітністю. Поїхали далі щасливі та усміхнені, з надією.  І саме в цьому полягає наше завдання — додавати надії, піднімати дух і підтримувати людей, сповнених страху і невпевненості, бо їх спіткала війна. Велика подяка вірним, які щирим серцем солідаризуються з потребуючими, діляться своїми харчами, речами першої необхідності. Це дуже жертовні люди. Ця діяльність також і мене збагачує. Як Церква ми показуємо гарне свідчення відкритості, тим паче що співпрацюють і католики, і православні. Ми всі однаково допомагаємо людям в потребі» — поділився ініціатор переформатування реколекційного дому о. Бартоломей.

Отці-єзуїти сердечно запрошують усіх потребуючих. Центр розташований у Хмельницькому за адресою: вулиця Західна Окружна, 14.

Джерело: CREDO

Поширити новину: