Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

«Карітас-Спес Україна»: допомога потребуючим через проект «Сусід у біді»

Австрійська фундація «Nachbar in Not» (з нім. Сусід в біді), що була заснована під час війни в Югославії, допомагає місії «Карітас-Спес Україна» забезпечити потребуючих продуктами харчування та засобами гігієни. Про цей проект розповіла його керівниця Міла Мілавєц.

Про це пише Vatican News.

Масова внутрішня міграція українців призвела до проблем з продовольством у різних регіонах. Труднощі переживають як самі переселенці, так і громади, які їх приймають. До подолання цієї проблеми доручилася благодійна місія «Карітас-Спес Україна», а зокрема, через нещодавно започаткований проект «Nachbar in Not» (з нім. Сусід в біді), про який в інтерв’ю для Радіо Ватикану-Vatican News розповіла його координаторка Міра Мілавєц.

За її словами, назва проекту походить з назви благодійної австрійської фундації, що його фінансує. Ця фундація була заснована 1992 року, аби відповісти на потреби численним переселенцям, що втікали від війни в Югославії. В Україні проект охоплює Київську, Житомирську, Черкаську, Чернігівську, Вінницьку та Волинську області, де потребуючим надають продукти харчування та засоби особистої гігієни.

Під час війни в нужді опинилося багато людей, яким не завжди легко звернутися про допомогу. Наша співрозмовниця зазначила, що важливим моментом при цьому є особисті контакти працівників «Карітас-Спес» з потребуючими:

Міра Мілавєц – словенка, вона належить до церковного руху «Фоколярів» і три роки тому прибула на місію до Києва. В «Карітас-Спес» вона працює вже рік. Міла пригадує про випадок, який її найбільше запам’ятався за цей час: в Харкові вона познайомилася з одним із координаторів їхньої організації, який до війни працював таксистом і, втративши роботу, почав займатися волонтерством. «Мене дуже вразило, що люди мають таке велике серце», – наголошує вона:

«В Україні я почуваюся вдома і цим я завдячую тим людям, з якими я тут познайомилася», – підкреслює Міра, пояснюючи, що на початку повномасштабної війни вона зовсім не думала залишити Україну, бо навіть якщо вважає свій внесок краплею в морі, але хоче використовувати свої дари і таланти саме тут.

Місіонерка поділилася, що їй було важко бачити страждання численних цивільних людей. «Але з іншого боку, – додала вона, – я бачу українців як дуже сильних людей, які мають сильну віру і надію». Міра зазначила, що в перші місяці війни їй допомогли проповіді Апостольського Адміністратора Мукачівської дієцезії єпископа Миколи Лучка про те, що важливо перебувати в світлі, а не в темряві, не чинити так само, як ті, хто сіє агресію і ненависть:

Поширити новину: