Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

Єпископ Алмати: Папа дасть імпульс бути вірними великим принципам

В інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News Голова Єпископської Конференції Центральної Азії поділився думками про значення візиту Папи Франциска в Казахстан і його участі в конгресі релігійних лідерів.

«Присутність Святішого Отця вже є найбільшим здобутком для конгресу за всі роки його проведення, бо Папа – це міжнародно визнана постать у сфері сприяння діалогові між країнами, культурами та релігіями», – зазначає єпископ Хосе Луїс Мумб’єла Сьєрра, ординарій дієцезії Пресвятої Трійці в Алмати та Голова Єпископської Конференції Центральної Азії, коментуючи оголошення про те, що Папа Франциск здійснить візит у Казахстан, щоби взяти участь у сьомому Конгресі лідерів світових і традиційних релігій, який відбуватиметься в Нур-Султані 14 і 15 вересня.

Утвердити покликання країни

Відповідаючи на запитання про те, яке значення присутність Папи матиме для всієї країни, ієрарх зазначив, що його присутність «підкреслить покликання цієї країни бути моделлю мирного співжиття між різними етносами та релігіями». Прямування цим шляхом протягом 30 років незалежності відбувається не без труднощів, але «варто залишатися вірними великим принципам, навіть якщо це вимагає жертовності». «Крім того, візит Папи завжди є стимулом для того, щоби сіль і світло, яке ми, католики, покликані передавати в цій країні, не звітріла і не згасло», – додав він.

Суспільне співжиття на підвалинах братерства

Ділячись думками про те, які плоди міжкультурний і міжрелігійний діалог приніс у країні протягом останніх років, алматинський єпископ зауважив, що коли 30 років тому Казахстан розпочав свій шлях незалежності, він поставив перед собою мету, щоби гармонія між релігіями, разом з єдністю між етносами, були несучими соціальними колонами для будування процвітаючої країни. Влада протягом цих років підтримувала діалог і взаємне пізнання між релігійними лідерами на місцевому, регіональному чи національному рівні. В офіційному календарі навіть існує день релігійної гармонії, що відзначається 18 жовтня.

«Ми стараємося брати активну участь на всіх рівнях. Крім того, на особистому рівні найважливішим є створювати узи дружби між нашими священниками та єпископами з представниками інших конфесій і віровизнань. Такий самий дух прищеплюємо нашим вірним, аби суспільне співжиття могло мати основу на чітких і міцних принципах братерства та мирного співіснування між людьми відмінних культур і релігій».

Діалог в регіоні

Конференція католицьких єпископів Центральної Азії розпочала свою діяльність цього року, згуртувавши католицькі структури різних країн: це архідієцезія, дві дієцезії, Апостольська адміністратура Атирау, а також Апостольська адміністратура для вірних візантійського обряду в Казахстані та Центральній Азії, Апостольські адміністратури в Узбекистані та Киргизстані, Апостольська префектура Монголії, місії «sui iuris» в Таджикистані, Туркменістані й Афганістані. Очільник цього об’єднання зауважує, що кожна з країн має свої особливості, і як можна здогадатися, ситуація в Казахстані відрізняється від Афганістану. «Наприклад, – розповів він, – всі наші країни мають мусульманську більшість, крім Монголії, де більшість становлять буддисти. Тобто, йдеться про дуже відмінні дійсності. Але всі ми загалом переконані, що покликання до єдності – це не тільки міжцерковна мрія, але радше прагнення єдності між усіма, щоби запанував мир, принесений Христом».

Поширити новину: