Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

Словаччина: новий Апостольський Нунцій прибув до країни

У соборі св. Мартина у Братиславі 24 серпня ввечері відбулася Свята Меса за участю єпископів, священиків, посвячених і вірних з нагоди введення монсеньора Нікола Джірасолі до офісу Апостольського Нунція в Словаччині. Його привітав митрополит Братиславський і голова Єпископської конференції Словаччини архієпископ Станіслав Зволенський.

Про це пише Мукачівська дієцезія з посиланням на сайт Конференції Єпископів Словаччини.

У проповіді до присутніх архієпископ Джірасолі висловив своє зворушення цим першим Євхаристійним богослужінням у Словаччині. «Моє серце вже словацьке, але, на жаль, мова ще ні. Сподіваюся вивчити її якнайшвидше», – поділився Нунцій, який прибув у Братиславу пізно ввечері у понеділок 22 серпня.

«Ідімо разом, брати і сестри, з нашим поглядом, завжди спрямованим на хрест, де Ісус завжди з відкритими обіймами. (…) Ходити, слухати і служити – це три слова, якими керуватиметься моє скромне служіння серед вас. Ходити, щоб ми могли вийти з нашої реальності і бути ближчими до бідних і нужденних. Слухати, щоб можна було зрозуміти потреби наших людей. Служити так, щоб бути ближчим до найслабших і найбідніших», – сказав Апостольський Нунцій.

Найближчими днями монсеньор Нікола Джірасолі вручить вірчі грамоти Міністерству закордонних справ Словаччини, Єпископській Конференції та Президенту Словацької Республіки Зузані Чапутовій.

Нагадаємо, що Словаччина прийняла чималу кількість українських біженців, а словацькі єпископи підносять молитву, відправляючи Святі Меси за мир в Україні в своїх дієцезіях і закликають вірних кожного дня молитися за припинення війни, заохочуючи також до посту в цьому намірі, а також з різних парафій віправляється гуманітарна допомога.

Біографічна довідка

Архієпископ Нікола Джірасолі, уродженець італійського міста Барі, вступив на дипломатичну службу Святого Престолу 1 травня 1985 року.

Він розпочав своє служіння в Індонезії та Австралії, згодом у Відділі загальних справ Державного Секретаріату, а потім в Апостольських Нунціатурах в Угорщині, Бельгії, Сполучених Штатах Америки та Аргентині. Пізніше він був призначений нунцієм у Замбії та Малаві, Апостольським нунцієм у Тринідаді та Тобаго, Антигуа та Барбуді, Багамах, Барбадосі, Домініці, Ямайці, Гренаді, Республіці Гайана, Сент-Кітс і Невіс, Сент-Люсія, Сент-Вінсент та Гренадіни, Суринамі та як апостольський делегат на Антильських островах. Останнім часом він служив нунцієм у Перу.

Святіший Отець Франциск 2 липня 2022 року довірив йому служіння нунція у Словаччині, куди він прибув 22 серпня.

Поширити новину: