Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

Румунія: «Паломники миру», що прямували до Качіки, молилися і за Україну

Молитві за мир було присвячене паломництво до національного марійного санктурію в Качіці на півночі Румунії.

Про це пише Vatican News.

Тисячі паломників, зокрема, молодь, і понад 100 священників прибули 14 та 15 серпня 2022 року до марійного національного санктуарію в Качиці на півночі Румунії. Традиційне паломництво з нагоди урочистості Внебовзяття Діви Марії, яке організовує Яська дієцезія, цього року відбулося з особливим наміром – за мир у світі, заохочуючи прочан, зокрема, молодь і богопосвячених осіб, бути «паломниками миру».

Перша думка, коли йде мова про мир, очевидно лине в Україну, звідки до Румунії прибули сотні тисяч біженців. У посланні паломникам єпископ Іосіф Паулец, ординарій Яссів, закликає всіх «спільно молитися до Богородиці, просячи за Її заступництвом в Її Сина про дар миру для нас і для всього світу».

Молоді паломники прямували до святині разом з єпископом-помічником Петру Сеску, який у неділю, 14 серпня 2022 р., відслужив ввечері Святу Месу, натомість о 22:00 розпочалася хода зі свічками, що відкрила молитовне чування, яке провадив єпископ Іосіф Паулец. В понеділок, 15 серпня 2022 року, в санктуарії служитимуться богослужіння різними мовами в латинському і візантійському обрядах для відповідних груп паломників, а центральне Євхаристійне богослужіння очолить архієпископ Бухареста Аурель Перка.

Храм у Качиці, який 1997 року став національним санктуарієм, у 2000 році отримав статус малої базиліки. У ньому вшановується давня копія Ченстоховської ікони Матері Божої, принесена у Південну Буковину на початку ХІХ століття.

Поширити новину: