Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

Руффіні: для комунікації недостатньо одного лише підключення

На Світовому конгресі SIGNIS у Сеулі префект ватиканського Департаменту комунікації заявив: «Єдиний спосіб відповісти на виклик технології – не вшановувати її як ідола».

Про це пише Vatican News.

Є речі, які жодні технології не замінять, наприклад, свобода, чудо зустрічі з іншими людьми, звернення до Бога, винахідливість, безумовна любов: на цьому наголосив префект Департаменту комунікації Святішого Престолу Паоло Руффіні, виступаючи на Всесвітньому конгресі міжнародної асоціації католицьких медіа SIGNIS. Захід на тему «Світ у цифровому світі» цього року триває з 15 до 19 серпня у Сеулі, і зібрав близько 300 учасників із 31 країни.

Паоло Руффіні нагадав, що такі технологічні нововведення, як відеоконференції, телемедицина та електронна комерція були немислимі ще кілька десятиліть тому. Однак парадокс нашого часу полягає в тому, що «ми гіперпов’язані та самотні одночасно», і це породжує проблему, коли вже не існує комунікації, а є лише підключення. Єдиний спосіб відповісти на виклик технології, за словами префекта, – не вважати її ідолом, але й не демонізувати. Любов, зазначив префект Департаменту комунікації, заснована на «максимальній вразливості», на потребі любити і бути коханими, дарувати і приймати в дар: «Така основа будь-якої комунікації, і саме тому одного лише з’єднання недостатньо».

Завдання хорошої журналістики, яке також ставить перед собою SIGNIS, за словами ватиканського префекта, полягає в пошуку «новаторських шляхів для нової комунікації», у змішанні жанрів і мов, уваги до діалогу, а не до маркетингу ідей, до інтелекту як моральної категорії, а не до фанатичного моралізму натовпу. Потрібний креативний підхід, «щоб досягати людей там, де вони живуть і знаходити можливості для того, щоб їх вислухати, для діалогу та зустрічі».

Центром Всесвітнього конгресу SIGNIS цього року є роздуми про сучасні ЗМІ, включаючи соціальні мережі: цій темі присвячені численні публічні та віртуальні конференції. У спеціальному посланні учасникам міжнародного симпозіуму Папа Франциск підкреслює: «Використання цифрових засобів масової інформації, особливо соціальних мереж, порушило низку серйозних етичних питань, які вимагають мудрого і проникливого судження з боку комунікаторів та всіх, хто стурбований справжністю та якістю людських відносин. Деколи в деяких місцях сайти ЗМІ стають місцями токсичності, мови ненависті та фальшивих новин. SIGNIS може відіграти важливу роль у вирішенні цієї проблеми за допомогою медіаосвіти, католицьких медіамереж і протидії брехні та дезінформації».

Поширити новину: