Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

«Нехай наші сучасники знають, що їм доведеться дати суворий звіт про вжиті ними військові дії». Звернення єпископів Росії

24 лютого 2022 року єпископат Росії оприлюднив на своїй офіційній сторінці звернення. 

Улюблені у Христі брати і сестри, дорогі співбрати у священстві!

Ми, як і ви всі, глибоко вражені тим, що попри величезні зусилля щодо примирення політичний конфлікт між Росією та Україною перейшов у збройне протистояння. Це протистояння несе смерть і руйнування та загрожує безпеці всього світу. Народи наших країн об’єднує не лише спільна історія, а й загальне величезне страждання, яке впало на нас у минулому через божевілля війни. Наші народи заслуговують на мир, і не лише такого як відсутність війни, але такого миру, який полягає у твердій рішучості поважати інших людей, інші народи та їхню гідність. Нехай наші сучасники знають, що їм доведеться дати суворий звіт про вжиті ними військові дії. Адже від їхніх нинішніх рішень багато в чому залежить хід прийдешніх століть (пор. Конст. Lumen gentium, 78, 80).

Ми закликаємо всіх політичних діячів, від яких це рішення залежить, рішуче зробити все для припинення цього конфлікту. «Бог є Бог миру, а не війни, Батько всіх, а не лише деяких, і Він хоче, щоб ми були братами, а не ворогами», – звертається до нас Папа Франциск. І ми також звертаємося до всіх людей, особливо до братів християн, із закликом протистояти брехні та ненависті, і бути джерелом примирення, а не множення ненависті та насильства.

Просимо всіх наших віруючих присвятити ці дні посиленій молитві та посту заради порятунку людських життів – особливо у Попільну Середу, 2 березня, відповідаючи на заклик Святішого Отця. Священників просимо служити Святу Месу про збереження миру і справедливості, використовуючи Євхаристійну молитву про примирення, і читаючи молитву «Про мир та вітчизну».

Конференція католицьких єпископів Росії

Архієпископ Павло Пецці
Митрополит архідієцезії Божої Матері у Москві
Голова

Єпископ Йосиф Верт
Ординарій Преображенської дієцезії у Новосибірську

Єпископ Клеменс Піккель
Ординарій дієцезії святого Климента у Саратові

Єпископ Кирило Климович
Ординарій дієцезії святого Йосифа в Іркутську

Єпископ Микола Дубінін
Єпископ-помічник архідієцезії Божої Матері у Москві

Фото: пошкодження київського будинку внаслідок обстрілу 26 лютого 2022 року, Горлушко Вальдемар / УНІАН 

Джерело: сторінка Конференції єпископату РКЦ Росії 

Поширити новину: