Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

Мальтійський Орден: служіння на захист потерпілим від війни в Україні

Суверенний Мальтійський Орден, який відзначається захистом віри та служінню бідним, активно долучився до надання конкретних відповідей на існуючі гуманітарні потреби, які виникли в Україні.

Про це пише Vatican News.

Після п’яти місяців повномасштабної російсько-української війни, гуманітарної допомоги на сьогодні потребують 15,7 мільйонів українців. Про це йдеться у повідомленні на сайті Мальтійського Ордену, який розповідає про надану підтримку та існуючі потреби в гуманітарній допомозі українському народові.

Діяльність Мальтійської служби допомоги в Україні

Мальтійський Орден, який, згідно з багатовіковою традицією здійснює служіння для ближніх, активно долучився до допомоги українцям, які 24 лютого зазнали жорстокої агресії. Завдяки Мальтійській службі допомоги, Орден активізував свої зусилля, пропонуючи екстрену підтримку на початку повномасштабної війни, переходячи до середньострокового планування відповідей на запити біженців і внутрішньо переміщених осіб. Мальтійська служба допомоги надає постійну допомогу в Україні в різних сферах, особливо, в охороні здоров’я та в забезпеченні доставки продуктів харчування по всій країні. Члени служби регулярно роздають гарячу їжу та воду на головному залізничному вокзалі та автовокзалі Львова. Психологічну допомогу переселенцям надають близько 30 висококваліфікованих психологів і психотерапевтів. Також був організований літній табір для дітей із зон бойових дій. Все ж, основними потребами залишаються помешкання, продовольство, медична опіка, їжа та психосоціальна підтримка.

Національні відділи Мальтійського Ордену на служінні наявним викликам

Мальтійський орден, який є католицьким суверенним лицарським орденом, активно залучає для допомоги Україні свої територіальні організації в Європі. Зокрема, з перших днів війни Польська асоціація Ордену брала активну участь у навчанні з надання першої медичної допомоги та постачанні медичного обладнання до лікарень Львова та Івано-Франківська. За підтримки Мальтійського Ордену в Бельгії, Польська асоціація передала 20 автомобілів швидкої допомоги, повних медичного обладнання та продуктів харчування. Опісля вони доставили ще п’ять карет швидкої допомоги та дві холодильні камери.

Угорська служба допомоги Мальтійського ордену надала допомогу приблизно 53000 біженцям з початку війни та керує великою логістичною мережею складів і пунктів збору пожертв по всій країні. Організація також гарантувала притулок для понад 9000 біженців у своїх власних установах або в помешканнях, запропонованих партнерськими організаціями та донорами. До підтримки долучився також Мальтійський Орден в Румунії, який підтримує біженців, що перетинають кордон між Україною та Румунією, де волонтери пропонують психосоціальну підтримку, притулки, послуги першої допомоги, роздають засоби гігієни, їжу і воду.

Окрім пакунків з гуманітарною допомогою, які надає Мальтійський Орден Литви, волонтери Національної Асоціації Ордену у Словаччині зобов’язалися надавати українським біженцям допомогу, підтримку і транспорт. До цієї діяльності долучився також Мальтійський Орден Німеччини, який направив 50000 волонтерів у 500 локацій і перевіз майже 4000 тон гуманітарної допомоги в Україну та в сусідні країни. Волонтери також організували евакуацію важкопоранених та транспортування дітей з інвалідністю.

Багато інших національних асоціацій під керівництвом Міжнародної служби допомоги Мальтійського Ордену підтримують зусилля з надання допомоги через діяльність волонтерів Італії, Франції, Англії, Німеччини, Сполучених Штатів Америки та інших країн. Крім того, багато операцій з надання допомоги здійснюються за підтримки дипломатичної мережі Мальтійського Ордену в регіоні.

Поширити новину: