Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

Мальтійська служба допомоги закликає не припиняти допомогу Україні

Протягом шести місяців від початку повномасштабного вторгнення гуманітарна допомога від Мальтійського Ордену досягла до 65 місцевостей на території України.

Про це пише Vatican News.

«Кожної ночі ми переживаємо почуття страху, коли звучить повітряна тривога. Протягом шести місяців уся країна переживає жорстокість цієї війни. Страх став постійним супутником людей. Але доки це буде можливим, ми і далі здійснюватимемо наше гуманітарне служіння та піклуватимемося про поранених, хворих і біженців, які потребують допомоги», – цими словами директора українського підрозділу Міжнародної Мальтійської служби допомоги Павла Тітка розпочинається повідомлення Мальтійського Ордену, в якому підсумовується діяльність на підтримку постраждалих від війни в Україні.

Починаючи від 24 лютого, Мальтійська служба допомоги в Україні підтримує переміщених людей. Понад 365 тисяч порцій гарячої їжі були роздані на залізничних вокзалах, прикордонних переходах та в містах. Оснащено два притулки для переміщених людей. У 65 міст і сіл сходу та півдня країни доставлено гуманітарну допомогу. Активно розвивається програма психологічної підтримки, а також здійснюється програма протезування для людей, які втратили кінцівки, що фінансується німецьким урядом. Павло Тітко зазначає, що організація готується до зими, враховуючи той факт, що приблизно 900 тисяч людей живуть у тимчасових притулках, а тисячі – у місцевостях зі знищеною інфраструктурою або в ушкоджених будинках.

Від початку широкомасштабної війни Мальтійський Орден перебуває на передовій надавання допомоги та підтримки біженців і переміщених осіб. Різні асоціації Ордену Німеччини, Польщі, Угорщини, Румунії, Франції, Італії та інших відправили в Україну медичні товари, карети швидкої допомоги, ліки, намети, ліжка, покривала, польові кухні, продовольство. Збір і доставка речей першої необхідності відбувається структурами з-поза європейського континенту, також і завдяки зусиллям дипломатичної мережі Суверенного Мальтійського Ордену.

Президент європейського об’єднання Мальтійської служби допомоги Дуґлас Ґраф фон Саурма-Єлч звернувся із закликом, в якому наголошує на тому, що «всі європейці і далі повинні робити внесок у полегшення страждань України». Існує побоювання, що підтримка, надавана українському народові, може послабнути перед обличчям власної стурбованості ситуацією в енергетичній сфері, однак, як підкреслюється в заяві, «війна погіршується і дедалі більше людей будуть поранені як фізично, так і психологічно». А тому до кожного, хто може пожертвувати кошти чи зусилля, звернений заклик зробити це, оскільки багато людей залежні від гуманітарної допомоги. «Навіть якщо б війна закінчилася завтра, люди залежатимуть від нашої допомоги протягом прийдешніх місяців, а може навіть і років», – зазначає Саурма-Єлч, дякуючи волонтерам і співробітникам за їхню працю. «Ми й далі перебуватимемо поруч з потребуючими в Україні», – наголосив він.

Поширити новину: