Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

«Канікули з усмішкою» для дітей з України в Польщі від «Справи нового тисячоліття»

Польська Фундація «Справа нового тисячоліття», яка підтримує здібну молодь з бідних сімей, цього літа також організувала табори для дітей з України.

Про це пише Vatican News.

Вже понад п’ять місяців у Польщі перебувають сотні тисяч дітей і підлітків з України, які знайшли там притулок, втікаючи від війни. Під час періоду літніх канікул чимало з них взяли участь у таборах, які організовували церковні та громадські організації. Однією з таких була Фундація «Справа нового тисячоліття», яка вже понад 20 років підтримує талановиту вбогу молодь з периферій, допомагаючи здобути освіту.

Фундація організувала табори для дітей з України в Ополю, Варшаві та в Радомі. Цей останній, що тривав від 25 липня до 1 серпня, був найчисельнішим. Партнерами в його проведенні були, серед інших, Радомська дієцезія, міська влада Радома, місцева духовна семінарія та технічно-гуманітарний університет. В коментарі за підсумками таборування єпископ Марек Солярчик назвав його «винятковим поєднанням і взаємодоповненням двох дійсностей». З одного боку, пояснив він, йдеться про допомогу та підтримку дітей і молоді, що прибули з України, а з іншого – традиційне природне дбання фундації про розвиток молоді.

Саме стипендіати фундації «Справа нового тисячоліття» забезпечили цілодобову опіку над учасниками таборів. «Це була геройська праця. Волонтери часто спали лише по три години на добу», – розповів о. Даріуш Ковальчик, голова управи фундації. На завершення табору в радомському парку ім. Костюшка відбувся концерт гурту «Tylko Ty», який сформували колишні стипендіати, що мають професійну музичну підготовку.

Поширити новину: