Бета-версія
Бета-версія
Бета-версія

Cолідарність й молитва за мир в Україні християн центральної Європи

У зв’язку з воєнними діями в Україні лідери католицької та православної Церков країн ЄС відкрили свої храми для допомоги українським біженцям.

Про це пише Vatican News.

Єпископи Литви проголосили 27 лютого днем молитви за Україну.

«У зв’язку із початком збройної агресії проти України запрошуємо всіх вірних приєднатися до молитви за якнайшвидше відновлення миру», – написали литовські єпископи. «Єднаючись з Папою Франциском, який проголосив Попільну середу днем посту за мир, запрошуємо вас далі молитися за мир. Ми молимося, щоб згубне кровопролиття в Україні припинилося та щоб український народ знову зміг жити в мирі», – зазначили владики у своєму зверненні. Вони закликали, щоб у неділю, 27 лютого, зібратися на молитві в церквах, спільнотах, молитовних групах та сім’ях.

Крім цього, 27 лютого в усіх храмах Литви буде організовано збір коштів на допомогу Україні, на знак  братерської солідарності із країною, що страждає від війни. Литовський Карітас, Литовський Червоний Хрест, Продовольчий банк, Служба допомоги Мальтійського ордена та Фонд допомоги дітям Save the Children, також оголосили збір коштів для України. Крім фінансової допомоги, незалежна урядова організація відкрила реєстрацію волонтерів для допомоги біженцям з України.

У зв’язку з тим, що Голова Єпископської конференції Литви та архієпископ Вільнюса Ґіштарас Ґрушас бере участь у зустрічі єпископів у Флоренції, Святу Месу в Марійському храмі Сілуви очолить архієпископ Каунаський Кастітас Кевалас.

Єпископ Католицької дієцезії Кишинева в Республіці Молдова, Антон Коша звернувся із закликом до молитви: «Драматичні події кількох останніх годин, – пише він, – зобов’язують нашу спільноту з вірою молитися за мир».

Румунія відчинить свої храми та установи, щоб прийняти українських біженців

Понад 20 000 біженців перетнули кордон Румунії протягом двох днів від початку воєнних дій в Україні. Це жінки, літні особи, а насамперед діти, що тікають від холоду та терору війни.

Прем’єр-міністр Румунії Ніколае Чуке заявив, що влада не очікувала такого масового потоку біженців, і, в разі потреби, Румунія відкриє інші пункти перетину кордону з Україною.

Більшість біженців – це українці, прості та бідні люди, але є також і відомі особи, як, наприклад українська тенісистка Даяна Ястремська, що знайшла притулок у Румунії. До своєї країни повернувся тренер київського «Динамо» Мірча Луческу.

В період пандемії румунська влада послабила обмеження на поїздки і вистачає пред’явити лише посвідчення особи, не вимагаючи від біженців covid паспортів.

Свої двері для українських біженців відкриють насамперед румунські храми, а також волонтери. Перші 50 біженців, серед яких жінки та діти, були прийняті в греко-католицькому монастирі Згромадження Матері Божої в прикордонному місті Сіґету Мармацієй.

Православний єпископ Калінік, разом із сотнями румунів, в одному з найбільш перехідних прикордонних пунктів Сірет-Порубне, виявив готовність прийняти українців, надавши житло та забезпечити харчуванням.

Відповідаючи на запрошення Святішого Отця до посту та молитви, Католицька Церква Румунії, латинського та візантійського обрядів вже розпочала богослужіння за мир та готується до збірки коштів на допомогу українцям.

Молитися та діяти заради майбутнього миру й надії

Суспільство Румунії мобілізує свої сили для підтримки біженців з України, відкриваючи десятки готелів, ресторанів, театрів, університетів, пропонуючи безкоштовне харчування та інші послуги. Багато лікарів, професорів та студентів публікують в соцмережах про готовність приймати тих, хто виїжджає з України, щоб знайти безпечний притулок у їхніх домівках та школах-інтернатах. У цьому часі дуже популярною стала інтерактивна карта Румунії, яка показує безкоштовний доступ для проживання та медичної допомоги.

Свої послуги надають пасажирські транспортні компанії, щоб безкоштовно доставити біженців до місць прийому, а також до аеропортів, якщо вони бажатимуть поїхати до своїх родичів та друзів, що проживають в інших країнах Європи.

Своєю чергою, ветеринари заявили про готовність безкоштовно лікувати домашніх тварин, яких привезли з собою біженці.

Румунські підприємці  пропонують біженцям робочі місця, особливо в будівельній сфері. Федерація футболу Румунії заявила про готовність надати свої спортивні бази та стадіони для національної збірної України, виконуючи міжнародні зобов’язання.

Отож, Румунія, країна НАТО та Європейського Союзу, відкриває своє серце, щоб заявити українським біженцям, що в часі воєнних дій, ми не повинні переставати молитися та діяти заради майбутнього миру й надії.

Поширити новину: